Napędy do bram wjazdowych

Siłowniki do bram z naszej oferty są zaprojektowane i wielokrotnie testowane, aby zapewnić ciągłą i bezawaryjną pracę w najtrudniejszych warunkach. Bez znaczenia, czy jest to brama przesuwna, czy skrzydłowa - jedno przyciśnięcie pilota sprawi, że otworzysz wjazd na Twoją posesję. Od zwykłych bram rezydencjalnych, po duże i ciężkie bramy przemysłowe. Do wszystkich nich zapewniamy efektywne napędy bram.

Napęd bramy przesuwnej

Napęd bramy przesuwnej

Napęd bramy skrzydłowej

Napęd bramy skrzydłowej

Napędy do bram garażowych

Nie opuszczając samochodu, można następnie przedostać się do garażu. Tym samym pilotem spowodujesz otwarcie bramy garażowej. To nie jest zbyteczny luksus, to komfort, który dają nasze napędy bram. Docenisz je zwłaszcza przy deszczowej pogodzie, lub dokuczliwej śnieżycy.

Napęd bramy garażowej

Napędy do bram przemysłowych

Bramy przemysłowe możemy otwierać przy pomocy napędów łańcuchowych oraz (częściej stosowane) napędów osiowych, montowanych z reguły na wałku układu wyważenia bramy. Oba typy automatów do bram przemysłowych posiadają w opcjach bardzo szeroką gamę akcesoriów sterujących i zabezpieczających. Należą do nich sterowania przyciskami z wyłącznikiem bezpieczeństwa, włączniki kluczykowe, sterowanie radiowe (piloty), zabezpieczenia krawędziowe, montowane w dolnej uszczelce bramy segmentowej, bariery fotooptyczne zapobiegną przypadkowemu zamknięciu na przeszkodzie.

Napęd bramy przemysłowej

Sterowania radiowe

Najbardziej popularnym sposobem sterowania automatami bramowymi są piloty, przesyłające impuls drogą radiową. Spotyka się jeszcze piloty z kodem stałym, ale ze względu na bezpieczeństwo użytkownika, najbardziej popularny jest system z kodem zmiennym, niemożliwym do zeskanowania. Zasięgi działania pilotów z reguły kształtują się pomiędzy 100 a 150 m. w terenie otwartym, ale istnieją nadajniki działające z odległości 500 m. Są niekiedy sytuacje, które mogą niekorzystnie wpłynąć na zasięg pilotów. Do nich należą pola magnetyczne "posiewane" na przykład przez stacje transformatorowe lub linie wysokiego napięcia.